Sizə xoşbəxt və uğurlu bir il diləyirik!
Qeyd edək ki, 2018-ci ildən başlayaraq Azərbaycan qanunvericiliyində bir sıra dəyişiklik və yeni qəbul edilmiş qanunlar qüvvəyə minəcək.
Bunlara daxildir:
1. Azərbaycanda minimum aylıq əmək haqqı 130 AZN-ə qaldırılmışdır;
2. İşsizlik sığortası haqqında Qanun qəbul edilmişdir. Bu Qanuna əsasən, məcburi işsizlik sığortası ödənişi işçinin və işəgötürən arasında aşağıdakı kimi bölünəcəkdir: işçi maaşından (işçi payı) 0,5% və işçilərin əmək haqqı fondunun əlavə 0,5% -i (işəgötürən payı);
3. Ardıcıl 12 ay ərzində gəlirləri 200 000 AZN-dən artıq olmayan ƏDV ödəyiciləri və vergi ödəyiciləri malları göndərərkən, xidmətləri və işləri satarkən hüquqi şəxslərə və fərdi sahibkarlara elektron qaimə-faktura göndərir;
4. Azərbaycan Respublikasında yaşayış minimumu 155 manatdan 173 manatadək artırılıb. Vergi Məcəlləsinə əsasən, bu məbləğ aylıq əmək haqqı 2500 AZN-dən az olmayan fiziki şəxslərin gəlir vergisindən azaddır.
2018-ci ilin xoşbəxtlik və müvəffəqiyyət dolu keçməsini diləyirik!