Sahibkarlıq sahəsində yoxlamaların dayandırılması müddəti 1 yanvar 2021-ci ilədək uzadılmışdır
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin 31.10.2017-ci il tarixdə keçirilən növbəti plenar iclasında gündəlikdəki məsələlərdən biri “Sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılması haqqında” Qanuna dəyişikliklər olmuşdur.
Qanuna nəzərdə tutulan əsas dəyişiklik yoxlamaların dayandırılması müddətinin uzadılması ilə bağlı olmuşdur. Belə ki, sahibkarlıq sahəsində yoxlamaların dayandırılması müddəti 2021-ci il yanvarın 1-dək uzadılmışdır.
Qeyd edək ki, 20 oktyabr 2015-ci il tarixli “Sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılması haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa (“Qanun”) əsasən, sahibkarlıq sahəsində yoxlamaların 2 il müddətinə dayandırılması nəzərdə tutulmuşdu və bu müddət 01.11.2017-ci il tarixdə yekunlaşırdı.
Layihə səsə qoyulmuş və qanun qəbul edilmişdir. Qanuna dəyişikliklər Azərbaycan Respublikası Prezidenti tərəfindən imzalandıqdan və dərc edildikdən sonra qüvvəyə minəcəkdir.

Moratorium over business inspections has been extended to January 1, 2021
At the ordinary plenary session of Milli Mejlis of the Republic of Azerbaijan on 31.10.2017, one of the issues on the agenda was the amendments to the Law " Suspension of inspections in the field of entrepreneurship".
The main amendment to the Law was related to the extension of the suspension period. Thus, the term of suspension of inspections in the field of entrepreneurship has been extended until 1 January 2021.
It should be noted that, according to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Suspension of Inspections carried out in the field of Entrepreneurship” dated 20 October 2015, it was envisaged to suspend the inspections in the field of entrepreneurship for a period of two years, until 01.11.2017.