"Ələt Azad İqtisadi Zonası haqqında" Qanun qüvvəyə minmişdir
4 iyun 2018-ci il tarixində "Ələt Azad İqtisadi Zonası haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanunu (bundan sonra: Qanun) qüvvəyə minmişdir.
Qanuna əsasən, Ələt Azad İqtisadi Zonasında (bundan sonra: Azad Zona) Səlahiyyətli Qurum, inzibati müəssisələr, hüquqi şəxslər və onların işçiləri, rezidentlər Azad Zonanın fəaliyyətinə aid bütün vergilərdən, həmçinin gömrük rüsumlarından azaddırlar. Azad Zona daxilində yaranan mübahisələr Azərbaycan Respublikası Məhkəmələri tərəfindən deyil, Azad Zonanın daxili qurumları tərəfindən həll ediləcək.
Lakin qeyd edilməlidir ki, Qanunun hüquqi şəxslərin Azad Zona ərazisində fəaliyyəti, lisenziyalaşdırma və icazə, vergi, gömrük, Azad Zona Səlahiyyətli Qurumunun Azad Zona ərazisində səlahiyyətləri, investorların hüquqlarının qorunması, mübahisələrin həlli qurumları ilə bağlı müddəaları Azad Zonanın Səlahiyyətli Qurumunu tərəfindən qəbul ediləcək daxili qaydalarla eyni gündə qüvvəyə minəcəkdir.
Ətraflı məlumat üçün baxın: https://www.president.az/articles/28946
Ələt Azad İqtisadi Zonasında qeydiyyatdan keçmək, habelə ətraflı məlumat və məsləhət almaq üçün Caspian Legal Centerlə əlaqə saxlayın.

С 4 июня 2018 года вступил в силу Закон Азербайджанской Республики «Об Алатской свободной экономической зоне» (далее - Закон).
Согласно закону Уполномоченный орган, административные учреждения, юридические лица и их работники, резиденты освобождаются от всех налогов и таможенных пошлин, связанных с деятельностью Алатской свободной экономической зоны (далее - Свободная зона).
Вместе с тем следует отметить, что положения Закона о деятельности юридических лиц на территории свободной зоны, лицензировании и авторизации, налогообложении, таможне, полномочиях уполномоченного органа свободной зоны на территории свободной зоны, защите прав инвесторов и Органы по разрешению споров вступают в силу в тот же день, что и внутренние правила, которые должны быть приняты Компетентным органом Свободной зоны.
Пожалуйста, свяжитесь с Caspian Legal Center для регистрации, а также подробной информации и консультаций по Алатской Свободной Экономической зоне.
Правила командировок работников, утвержденные Министерством финансов 18 января 2012 года (в дальн...