“Legal 500” Azərbaycan: CLC hüquq şirkətinin mövqeyi güclənir
“Caspian Legal Center (CLC)” bu nüfuzlu beynəlxalq reytinqdə mövqeyini daha da möhkəmləndirmişdir. “Legal 500” bizi belə xarakterizə etmişdir: “Caspian Legal Center dərin yerli bilikləri beynəlxalq baxış bucağı ilə uğurla birləşdirir.”
“Legal 500” Azərbaycan üzrə növbəti reytinqlərini açıqlamışdır. Məmnuniyyət hissi ilə bildiririk ki, “Caspian Legal Center (CLC)” bu nüfuzlu beynəlxalq reytinqdə mövqeyini daha da möhkəmləndirmişdir.
“Legal 500” bizi belə xarakterizə etmişdir: “Caspian Legal Center dərin yerli bilikləri beynəlxalq baxış bucağı ilə uğurla birləşdirir.”
Reytinqdə şirkətimizin korporativ, kommersiya və biznes hüququ, habelə vergi praktikası və mübahisələrin həlli üzrə fəaliyyətimiz xüsusi olaraq qeyd olunmuşdur.
“Legal 500” tərəfindən vurğulanan əsas işlərimiz
“Aparıcı alman avtomobil istehsalçısına Formula 1 komandası ilə bağlı titul sponsorluğunun Azərbaycanda doğura biləcəyi vergi nəticələri üzrə hüquqi məsləhətlər verilmiş, o cümlədən mümkün daimi nümayəndəlik riskləri və 2026-cı il Bakı Qran-Prisi ərəfəsində Almaniya-Azərbaycan ikiqat vergitutmanın aradan qaldırılması haqqında Sazişin tətbiqi təhlil edilmişdir.”
“Aparıcı beynəlxalq aviaşirkətə Azərbaycan vergi və əmək hüququ məsələləri üzrə məsləhət göstərilmiş, bu çərçivədə Azərbaycan-Türkiyə ikiqat vergitutma və sosial təminat sazişlərinin tətbiqi, ezam olunmuş işçilər üzrə yerli uyğunluq tələbləri və transsərhəd işçi qüvvəsinin strukturlaşdırılması üzrə dəstək təqdim edilmişdir.”
“Qlobal maliyyə xidmətləri göstərən bir şirkətə Azərbaycanda əmək hüququna uyğunluq və işçi qüvvəsinin strukturlaşdırılması məsələləri üzrə hüquqi yardım göstərilmiş, o cümlədən qlobal əmək müqavilələri, şirkət daxili siyasətlər və işçi sənədlərinin Azərbaycan əmək qanunvericiliyinə uyğunlaşdırılması həyata keçirilmişdir.”
“Caspian Legal Center” olaraq biz müştərilərimizə yalnız hüquqi məsləhət deyil, həm də kommersiya baxımından əsaslandırılmış və praktik tətbiq oluna bilən həllər təqdim etməyə çalışırıq. Bu yanaşma müştərilərimizdən birinin “Legal 500”ə verdiyi rəydə də öz əksini tapmışdır:
“Caspian Legal Center ilə əməkdaşlıq daim müsbət təcrübə olub. Komanda dərin yerli ekspertizanı güclü beynəlxalq baxışla birləşdirir və yalnız hüquqi məsləhətlə kifayətlənməyərək, biznes ehtiyaclarımıza uyğun, praktik və effektiv həllər təqdim edir.”

CLC law firm has been improved its rankings in this international ranking agency as well. Legal 500 has described us as follows: ‘Caspian Legal Center combines deep local knowledge with an international outlook’.
Legal 500 has announced its rankings for Azerbaijan. We are proud to note that CLC law firm has been improved its rankings in this international ranking agency as well.
Legal 500 has described us as follows: ‘Caspian Legal Center combines deep local knowledge with an international outlook’.
Our corporate, commercial and business works, as well as tax practice and the dispute resolution team were mentioned by the Legal 500 commentary.
“Advised a leading German automotive manufacturer on the Azerbaijani tax implications of its title sponsorship of a Formula One team, including analysis of potential permanent establishment risks and the applicability of the Germany-Azerbaijan Double Taxation Agreement ahead of the 2026 Baku Grand Prix.”
“Advised a leading international airline on Azerbaijani tax and employment law matters, including application of the Azerbaijan–Turkey Double Taxation and Social Security Agreements, local compliance for seconded personnel, and ongoing support with cross-border workforce structuring.”
“Advised a global financial services provider on employment law compliance and workforce structuring in Azerbaijan, including localization of global employment agreements, company policies, and employee documentation to align with Azerbaijani employment law.”
At Caspian Legal Center we strive to provide commercially sound actionable solutions, as described by one of our clients via Legal 500:
Working with Caspian Legal Center has been a consistently positive experience. Their team combines in-depth local expertise with a strong international perspective, offering not just legal advice, but commercially sound, actionable solutions tailored to our business needs.
Caspian Legal Center has been shortlisted for the 22nd annual Tax Firm and Transfer Pricing Firm ...