“Legal 500” Azərbaycan: CLC hüquq şirkətinin mövqeyi güclənir
“Caspian Legal Center (CLC)” bu nüfuzlu beynəlxalq reytinqdə mövqeyini daha da möhkəmləndirmişdir. “Legal 500” bizi belə xarakterizə etmişdir: “Caspian Legal Center dərin yerli bilikləri beynəlxalq baxış bucağı ilə uğurla birləşdirir.”
“Legal 500” Azərbaycan üzrə növbəti reytinqlərini açıqlamışdır. Məmnuniyyət hissi ilə bildiririk ki, “Caspian Legal Center (CLC)” bu nüfuzlu beynəlxalq reytinqdə mövqeyini daha da möhkəmləndirmişdir.
“Legal 500” bizi belə xarakterizə etmişdir: “Caspian Legal Center dərin yerli bilikləri beynəlxalq baxış bucağı ilə uğurla birləşdirir.”
Reytinqdə şirkətimizin korporativ, kommersiya və biznes hüququ, habelə vergi praktikası və mübahisələrin həlli üzrə fəaliyyətimiz xüsusi olaraq qeyd olunmuşdur.
“Legal 500” tərəfindən vurğulanan əsas işlərimiz
“Aparıcı alman avtomobil istehsalçısına Formula 1 komandası ilə bağlı titul sponsorluğunun Azərbaycanda doğura biləcəyi vergi nəticələri üzrə hüquqi məsləhətlər verilmiş, o cümlədən mümkün daimi nümayəndəlik riskləri və 2026-cı il Bakı Qran-Prisi ərəfəsində Almaniya-Azərbaycan ikiqat vergitutmanın aradan qaldırılması haqqında Sazişin tətbiqi təhlil edilmişdir.”
“Aparıcı beynəlxalq aviaşirkətə Azərbaycan vergi və əmək hüququ məsələləri üzrə məsləhət göstərilmiş, bu çərçivədə Azərbaycan-Türkiyə ikiqat vergitutma və sosial təminat sazişlərinin tətbiqi, ezam olunmuş işçilər üzrə yerli uyğunluq tələbləri və transsərhəd işçi qüvvəsinin strukturlaşdırılması üzrə dəstək təqdim edilmişdir.”
“Qlobal maliyyə xidmətləri göstərən bir şirkətə Azərbaycanda əmək hüququna uyğunluq və işçi qüvvəsinin strukturlaşdırılması məsələləri üzrə hüquqi yardım göstərilmiş, o cümlədən qlobal əmək müqavilələri, şirkət daxili siyasətlər və işçi sənədlərinin Azərbaycan əmək qanunvericiliyinə uyğunlaşdırılması həyata keçirilmişdir.”
“Caspian Legal Center” olaraq biz müştərilərimizə yalnız hüquqi məsləhət deyil, həm də kommersiya baxımından əsaslandırılmış və praktik tətbiq oluna bilən həllər təqdim etməyə çalışırıq. Bu yanaşma müştərilərimizdən birinin “Legal 500”ə verdiyi rəydə də öz əksini tapmışdır:
“Caspian Legal Center ilə əməkdaşlıq daim müsbət təcrübə olub. Komanda dərin yerli ekspertizanı güclü beynəlxalq baxışla birləşdirir və yalnız hüquqi məsləhətlə kifayətlənməyərək, biznes ehtiyaclarımıza uyğun, praktik və effektiv həllər təqdim edir.”

Legal 500 охарактеризовал нас следующим образом: «Caspian Legal Center сочетает в себе глубокие местные знания с международным мировоззрением».
Legal 500 Азербайджан: Юридическая фирма CLC на подъеме
Legal 500 объявил свои рейтинги по Азербайджану. Мы с гордостью отмечаем, что юридическая фирма CLC также улучшила свои позиции в этом международном рейтинговом агентстве.
В комментариях Legal 500 были упомянуты наши работы в сфере корпоративного, коммерческого и бизнес-права, а также налоговая практика и команда по разрешению споров.
Ключевые моменты нашей работы, отмеченные командой рейтинга Legal 500 Azerbaijan:
«Консультирование ведущего немецкого производителя автомобилей по вопросам налоговых последствий в Азербайджане в связи с его титульным спонсорством команды Формулы-1, включая анализ потенциальных рисков возникновения постоянного представительства и применимости Соглашения об избежании двойного налогообложения между Германией и Азербайджаном в преддверии Гран-при Баку 2026 года».
«Консультирование ведущей международной авиакомпании по вопросам налогового и трудового права Азербайджана, включая применение соглашений между Азербайджаном и Турцией об избежании двойного налогообложения и социальном обеспечении, соблюдение местных норм для прикомандированного персонала и текущую поддержку в структурировании трансграничной рабочей силы».
«Консультирование глобального поставщика финансовых услуг по вопросам соблюдения трудового законодательства и структурирования рабочей силы в Азербайджане, включая локализацию глобальных трудовых договоров, политик компании и документации сотрудников в соответствии с трудовым законодательством Азербайджана».
В Caspian Legal Center мы стремимся предоставлять коммерчески обоснованные и практически применимые решения, как описал один из наших клиентов через Legal 500:
Работа с Caspian Legal Center неизменно оставляет положительный опыт. Их команда сочетает в себе глубокую местную экспертизу с сильной международной перспективой, предлагая не просто юридические консультации, а коммерчески обоснованные, практически применимые решения, адаптированные к нашим бизнес-потребностям.