IFLR1000- Dünyanın aparıcı maliyyə və korporativ hüquq şirkətləri üzrə reytinq nəşri 2020-ci il üzrə reytinq nəticələrini açıqlamışdır.
Caspian Legal Center məmnuniyyətlə bildirir ki, ilk dəfə müraciət etməyinə baxmayaraq, hər iki meyar üzrə (maliyyə və korporativ hüquq, layihələrin idarə edilməsi: neft və qaz) reytinqə daxil edilmişdir.
IFLR1000 reytinq nəşri Caspian Legal Center hüquq firmasını "maliyyə və korporativ hüquq bazarının aktiv iştirakçısı" kimi tövsiyyə etmiş, habelə təqdim edilmiş müştəri rəyləri əsasında CLC barəsində “[d]əqiq, məsuliyyətli və operativ”, “[q]anunvericiliyi dərindən bilən yüksək peşəkar və çox məsuliyyətli hüquq komandası” kimi rəyləri reytinq nəşrinə daxil etmişdir.
“Caspian Legal Center”in International Tax Review (ITR) Europe Tax Awards tərəfindən MDB regionu ...
“Caspian Legal Center (CLC)” bu nüfuzlu beynəlxalq reytinqdə mövqeyini daha da möhkəmləndirmişdir...

IFLR1000- Ranking analysis for law firms
IFLR1000- the world's leading ranking publication on financial and corporate law firms has released its ranking analysis for 2020.
We are pleased to announce that Caspian Legal Center has been included in the ranking for both criteria (financial and corporate, project management: oil and gas) in Azerbaijan from the very first application to IFLR1000.
IFLR1000 ranking publication has recommended Caspian Legal Center law firm as an "active participant of the financial and corporate space", and also included reviews such as  "[a]ccurate, responsible, proactive", “[a] highly professional and very responsive legal team, who have deep knowledge of the legislation” in the rating publication based on customer feedback.
IFLR 1000 Azerbaijan rankings released: CLC ranked
We are pleased to announce that Caspian Legal Center has been included in the ranking for both cr...
Sep 18, 2023
Caspian Legal Center ranked by Legal 500 Azerbaijan
We are glad to announce that Caspian Legal Center has been ranked as one of the leading law firms...