1-ci Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq forumu
2 mart 2018-ci ildə Bakıda "Caspian Event Organisers"in təşkilatçılığı ilə 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq forumu keçirilmişdir. Forum françayzinq həyata keçirilə biləcək biznes sahiblərinin və françayz almaqda maraqlı şəxslərin bir araya gətirilməsinə yönlənmişdir. Forum françayzinq alanlar, françayzinq verənlər, eləcə də investisiyaçılar üçün uyğun bir platforma yaratmışdır.
Tədbirdə françayzinq ətrafında müzakirələr aparılmış, Azərbaycan Françayzinq Mərkəzi tərəfindən Azərbaycanda françayzinqin inkişafına təkan vermək üçün ideyalar və strategiyalar irəli sürülmüşdür.
"Caspian Legal Center"in partnyoru Cavid Yusifov və hüquq meneceri Orxan Beydiyev Forumda iştirak etmişdir. Orxan Beydiyev "Azərbaycan hüququnda françayzinq" mövzusunda təqdimatla çıxış edərək françayzinqin hüquqi aspektlərinə toxunmuş, françayzinq müqaviləsinin Azərbaycan Qanunvericiliyində tənzimi barədə iştirakçılara məlumat vermişdir.

The 1st Azerbaijan International Franchise Forum
1st International Azerbaijan Franchise Forum was held in Baku on March 2, 2018, organized by Caspian Event Organizers. The Forum aimed to bring franchised business owners and potential franchisors together. The Forum has created a platform for franchisees, franchisors, as well as for investors.
At the event, discussions were held around franchising, ideas and strategies were proposed by the Azerbaijan Franchising Center to stimulate franchising in Azerbaijan.
Partner of Caspian Legal Center, Javid Yusifov and legal manager Orkhan Beydiyev attended the Forum. Orkhan Beydiyev made a presentation on "Franchising in Azerbaijani Law" and spoke about the legal aspects of franchising and informed participants about the franchise agreement in the Azerbaijani legislation.